זהירות ! "טרייד אין" ( 22.03.05)

זהירות! "טרייד-אין"

 

לא כל מגרש מכוניות משומשות הוא טרייד-אין של יבואן או של חברת ליסינג. כך תיזהרו ותלמדו מהלקח של מי שכבר נתקע עם מכונית בעייתית
בני ברק

 

פעם קראו להם "סוחרי רכב" או "מגרש מכוניות משומשות". עכשיו, בניסיון לשנות את התדמית, שינו מגרשי הסוחרים את שמם ל"טרייד-אין". העסקים האלה נהנים מתדמית חיובית, כי בדרך כלל עומדים מאחוריהם יבואני הרכב. הלקוח מגיע עם מכוניתו הישנה, משאיר אותה במגרש, משלם את ההפרש ומקבל מכונית חדשה יותר בלי להתרוצץ. הבעיה היא שלפחות חלק מסוחרי הרכב שכחו לאמץ לעצמם גם כללי התנהגות מתאימים.

 

זה מה שלמד על בשרו מ.א שרכש רכב "בטרייד-אין" בראשון-לציון. אמינות העסק קיבלה חיזוק משלט גדול שעליו הופיע הלוגו של חברת הליסינג אלבר,

שניצב בפתחו. הוא לא שם לב לכך שבאותיות הקטנות בשלט נכתב כי אלבר מספקת את המימון לרכישת רכב בעסק.

 

כאשר נכנס הוצגה לו יונדאי אקסנט שבעליה הרשומים היא אלבר, מה שהגביר אצלו את התחושה שהוא נמצא בסוכנות משנה שלה. כך, לדבריו, גם אמר לו בעל העסק. הוא החליט לרכוש את הרכב ואף קיבל מימון מאלבר. אלא שכעבור ימים אחדים הרכב נתקע. ב"טרייד-אין" לא מיהרו לממש את האחריות. הרכב הופנה למוסך שלא מצא אף תקלה, בעוד שמוסך מורשה של יונדאי גילה תקלות רבות בגיר ובמנוע. עלות התיקונים הגיעה ל-1,500 שקל.

 

ב"טרייד-אין" סירבו לממן את התיקון. לבסוף סוכם שאנשי ה"טרייד-אין" יעבירו את היונדאי לטיפול במוסך שיבחרו. הוא הוחזר למ.א, ללא פירוט לגבי הטיפול שבוצע בו ולגבי זהות המוסך המטפל. הקונה החל לחשוש שרכש מכונית בעייתית וביקש לראות את ההיסטוריה שלה - במגרש המכוניות סירבו.

 

מ.א. פנה ל"ידיעות אחרונות", ואנחנו לאלבר. התשובה שקיבלנו: "המגרש שממנו רכש מ.א את הרכב אינו שייך לאלבר. אלבר מוסרת מידע אודות היסטוריית הרכב לרוכש הרכב בלבד". בעקבות פנייה נוספת שלנו הוחלט לחשוף את היסטוריית הרכב בפני מ.א. אז התברר כי עוד בהיותו בידי אלבר עבר הרכב 140 אלף ק"מ. למרות זאת מד המרחק במכונית מראה כעת רק 82 אלף. בהתערבות אלבר הציעו בעלי המגרש למ.א להחליף את הרכב, אבל נכון לכתיבת שורות אלה ההחלפה טרם התבצעה.

 

לקחי ה"טרייד-אין" 

 

  • בדקו היטב מי המוכר. אל תתפתו לשמות כמו "טרייד-אין" או לשמות מוכרים בכניסה למגרש. בדקו היטב מה כתוב בחוזה המכירה, מי המוכר ומי מעניק לכם את האחריות לרכב. 

 

  • זכרו שאת המכוניות הטובות חברות הליסינג מוכרות בעצמן. את המכוניות הבעייתיות יותר, עקב היסטוריית תאונות או תקלות, הן מוכרות יחד עם מכוניות טובות לסוחרי רכב, במחיר מוזל. 

 

  • אל תקנו בלי לראות את היסטוריית הרכב. אל תסתפקו בדברים בעל-פה. בקשו את ספר הרכב ואת כרטיסי הטיפולים המקוריים. 

 

  • לסוחר אסור להסתיר מידע. מסירת מידע חלקי או הסתרתו בידי סוחר הרכב היא עבירה על החוק, ובית המשפט יטפל בו. קחו רק בחשבון שזה עלול להיות תהליך ממושך, ובינתיים אתם תקועים עם הגרוטאה.

 

(22.03.05, 14:05) YNET

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד