מהפכה ברשיונות הנהיגה והרכב

מהפכה ברשיונות הנהיגה והרכב

יותאמו בקרוב לתקינה המקובלת באירופה

שר התחבורה, מאיר שטרית, הגיש לאחרונה לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת את תוכנית משרדו להתאים את דרגות רשיונות הנהיגה והרכב בישראל לדרגות הנהוגות באירופה. אימוץ התקינה האירופאית של רשיונות הרכב תאפשר, בין השאר, יבוא של כלי רכב ללא צורך בשינויים והתאמות. אימוץ התקינה בנושא רשיונות הנהיגה תאפשר להתרחיב את מספר המדינות בעולם, המכירות ברשיון הנהיגה הלאומי של ישראל. כמו כן היא תאפשר לקבל מידע ברור ופשוט על סוגי הרכב ודרגת הרשיון של כלי הרכב.

 

דרגות ראשיות ודרגות משנה

 

על פי תוכנית משרד התחבורה, יותאמו דרגות רשיון הנהיגה לארבע קבוצות כפי שקיים במרבית מדינות אירופה; דרגה  Aלאופנועים, דרגה  Bלרכב עד 3.5 טון ועד 8 נוסעים, דרגה  Cלרכב מסחרי ודרגה  Dלהסעת נוסעים. כל קבוצה מחולקת לדרגות משנה לפי משקל כולל מותר או מספר נוסעים מורשה. כידוע, דרגות רשיונות הנהיגה הנהוגות כיום בישראל שונות מאלה הנהוגות באירופה. כך, לדוגמא, רשיון לרכב פרטי מגיע בישראל עד למשקל של עד 4 טון בעוד שבאירופה הוא עד 3.5 טון. רשיון נהיגה למשאית ניתן בישראל למשאית שמשקלה הכולל מגיע עד 15 טון ואילו באירופה הוא ניתן עד משקל של  12טון בלבד. בנוסף קיימות בישראל דרגות רשיון ייחודיות כגון היתר לאוטובוס זעיר עד 15 נוסעים ורשיון נהיגה לאוטובוס עד 4 טון.

על פי הרפורמה יותאמו רשיונות הרכב לארבע קבוצות כנהוג באירופה;

 - Mהסעת נוסעים,  Nמסחרי,  Oגרורים ו-  Lאופנועים. לכל קבוצה קיימת חלוקה פנימית לפי סוג וגודל הרכב. כמו כן הותאמו סוגי רשיונות הרכב לדרגות רשיונות הנהיגה, כך למשל רכב מסחרי  (N)שמשקלו עד  3.5 טון, מתאים לדרגת רשיון  ,Bרכב מסחרי בינוני שמשקלו עד 12 טון מתאים לדרגת רשיון גבוהה יותר. בכל רשיון רכב תרשם דרגת רשיון הנהיגה המינימלית המתאימה לו. בנוסף לכך יותאמו בהדרגה גם המידות והמשקלים של המשאיות בישראל לאלה הנהוגים באירופה. המשקלים המותרים של משאיות, הנהוגים כיום בישראל גבוהים באופן משמעותי מן הנהוג בעולם דבר הגורם לשחיקת תשתיות ולסיכונים בטיחותיים, כמו למשל הגדלת מרחקי הבלימה של המשאיות.

שטרית ציין כי אימוץ התקינה האירופאית תביא בנוסף לשיפור בבטיחות כלי הרכב ובתחזוקת התשתיות ואף תאפשר להוזיל את מחירי המשאיות שכן הן לא ידרשו לבצע את התאמות הנדרשות לצורך מתן אישורי יבוא. "מדובר במהפכה שתעמיד את ישראל בשורה אחת עם המתקדמות שבמדינות אירופה בכל הנגוע לרשיונות נהיגה ורכב", הוסיף שטרית.

 

מתוך אתר רכב ותחבורה
הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד