לוחית הרישוי תספר הכל (13.05.05)

לוחית הרישוי תספר הכל

 

שוטרי אירופה מלאי שבחים למערכת זיהוי לוחיות רישוי חדשה, המדווחת באופן אוטומטי על רכב בעייתי. הקץ ל"אפשר לראות רשיונות בבקשה"?
ynet

 

פחות הטרדה מיותרת, או שמא צעד נוסף בדרך לחיסול הפרטיות? שוטרי לונדון עושים תקופה ארוכה שימוש במערכת "זיהוי לוחיות רישוי אוטומטית", או בשמה המקורי ANPR (ר"ת של Automatic NumberPlate Recognition). מדובר ביחידה המצלמת את לוחיות הרישוי על פניהן עוברת ניידת המשטרה. המידע מועבר

מיידית למאגר נתונים עצום, אליו מחובר מחשב בתא המטען של הרכב. 

 

במידה ובעל הרכב או הרכב עצמו מסומן כ"בעייתי", מקבל השוטר התראה על-כך ויכול לעצור מיד את המכונית האמורה. כך יכולים אנשי המשטרה לא רק לעצור רכב בעייתי, אלא גם להקטין את השימוש בבדיקה מדגמית לצורך גילוי נהיגה ללא רישיון בתוקף או בכלל, ללא ביטוח או עם כזה שפג תוקפו, ללא רישוי ואפילו עם חוב קנסות לרשות המקומית או למדינה. לטענת השוטרים הבריטים, המערכת הוכיחה עצמה כיעילה במיוחד.

 

בתקופה האחרונה החליטו יחידות אכיפת חוק נוספות באירופה לעשות שימוש במערכת זו, האמורה בסופו של דבר לזהות לוחיות רישוי מכל מדינה באירופה, ולדווח לנהג הרכב העוקב על כל בעיה אפשרית, כולל מעורבות בפלילים של בעל הרכב גם במדינות אחרות. כך מקווים באירופה לטפל גם בבעיות שאינן קשורות לנהיגה ורכב דווקא.

 

מחד, מדובר במערכת נוחה במיוחד, אשר בסופו של דבר תהיה מסוגלת להפוך את עבודת המשטרה למהירה, נוחה ומדויקת בהרבה. בנוסף, המערכת תקטין כאמור את האכיפה המדגמית, ממנה אנו סובלים לא פעם ברגעים הכי-פחות מוצלחים. מאידך, רכב המשטרה המוסווה שערבת על-פניו, יוכל לזהות מיד כי לא שילמת את דוח החנייה האסורה, שלא לדבר על העובדה ששכחת לחדש את רישיון הנהיגה.

 

אז טוב, או לא?

 

(13.05.05, 13:31) YNET

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד