בג"צ בדיקת הרישוי השנתית לרכב
בג"צ בדיקת הרישוי השנתית לרכב
 בדיקת הרישוי השנתית – פיקטיבית

         

3.1.05

 

עו"ד חנוך אילסר:"שום נימוק אינו מצדיק את המצב  שבדיקות  הרכב אינן אפקטיביות ,המחיר שהחברה משלמת  עבור הטיפול  בנפגעי זיהום אוויר יקר יותר"

 

 

עמותת "אדם טבע ודין" עתרה היום, 3  בינואר 2005, לבג"צ כנגד שר התחבורה, השר לאיכות הסביבה ושר האוצר בדרישה לחייבם לקבוע תקני פליטה עדכניים  מכלי רכב ובדיקתם במסגרת המבחן השנתי לכלי רכב במכוני הרישוי.

 

בדיקת הרישוי השנתית שמבצעים, כיום, מכוני הרישוי בארץ אינה אפקטיבית ולכן שערורייתית.  הבדיקה אינה מאפשרת בקרה אמיתית  על פליטת מזהמים מכלי רכב, וכפי שהיא מבוצעת היום  היא  כמעט חסרת ערך ולא ניתן למנוע בעיות באמצעותה  של זיהום אוויר מכלי תחבורה.

 

בעיית זיהום האוויר בישראל היא אקוטית וקשה ועל כן חובה על שר התחבורה  והשר לאיכות הסביבה לפעול לצימצומה.  

 

תקנות התעבורה של משרד התחבורה קובעות  חובת  בדיקה של רמות הפליטה של פחמן חד חמצני  בלבד  בעת מבחן הרישוי, אך הצורה שבה מתבצעת הבדיקה אינה מאפשרת לקבל תמונה אמיתית על מצבם של כלי הרכב ועל תקינות המנוע והממיר הקטליטי. 

 

הבדיקה המבוצעת כיום, נעשית במצב של הילוך סרק ולא במצב של סל"ד (סיבובים לדקה) גבוה או עומס ומכאן שהפליטה האמיתית של כלי הרכב במצב נסיעה אינה נמדדת  בפועל ואף לא בקירוב. התקנות אינן מתייחסות לתחמוצות חנקן ולפחמימנים, שהם מזהמי האוויר שנמצאים חורגים פעמים רבות מתקני הסביבה והם המסכנים את בריאות הציבור. 

 

עורך הדין חנוך אילסר מ"אדם טבע ודין" שהגיש את העתירה אומר "על גופי הממשלה לעדכן את התקנות כנדרש. המצב, כפי שהוא היום, הוא בגדר מחדל. שום נימוק אינו מצדיק שאין תקנות אפקטיביות למניעת זיהום אוויר מרכבים והמחיר שהחברה משלמת עבור הטיפול באנשים הסובלים מזיהום אוויר יקר יותר בוודאות. משרדי הממשלה מחויבים לעשות את הכל כדי למנוע את סיכון חיי אזרחי המדינה בגלל מפגעי זיהום האוויר החמורים". 

 

בכבישי הארץ נעים כיום כשני מיליון כלי רכב, אשר נוסעים למעלה מ – 38 מיליארד  ק"מ בשנה.

 

 

מדי שנה נמדדות עשרות ומאות חריגות  בתקנים הסביבתיים הנגרמות  ברובן  מתחבורה.

מחוות דעת של ד"ר אריה ונגר מומחה  לענייני איכות אוויר  בעמותה עולה כי כלי הרכב הם האחראים לפליטה של כ – 98%  מכלל פליטת הפחמן החד חמצני בארץ, כ - 55% מכלל תחמוצות החנקן, כ- 29% מכלל פליטת החומר החלקיקי המרחף בארץ וכ – 69% מכלל פליטת הפחמימנים.

מזהמים אלה מהווים סיכון ממשי לציבור ובעיקר לאוכלוסיות  רגישות  כמו  מבוגרים וילדים. מחקרים מראים כי זיהום האוויר מתחבורה הוא גורם ישיר ומרכזי  לעודף התחלואה  ותמותה המתבטא בלמעלה מאלף מקרים בשנה !!

 
הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד