נחשף "מפעל" לזיוף מכוניות (15/7)

נחשף "מפעל" לזיוף מכוניות

 

במחסום קלנדיה שסמוך לירושלים התגלה מפעל לזיוף מכוניות. בפשיטה על המקום בו התבצע הזיוף התגלו חמש מכוניות נוספות בשלבי "עבודה" שונים
בני ברק

 

לפני כשבועיים נגנב מחניית בית בהרצליה רכב מסוג איסוזו טרופר. לא עניין חדש או יוצא דופן. גם לא מפתיע שאנשי חברת האיתור זיהו את אותות הרכב ליד הכפר דורה, בקרבת העיר חברון. מעט מאוחר יותר נדמו האותות, כנראה עקב ניטרול מערכת המיגון, והרכב הוכרז מין הסתם כ"אבוד". אלא שבשבת האחרונה התחדשו האותות, במקום אחר.

 

"תחית המתים"

 

הטרופר הגנוב שב אכן לחיים לאחר שבועיים של נתק, ואותר כנמצא ליד מחסום קלנדיה בירושלים. אנשי איתוראן, מלווים בצוות שוטרים, הגיעו למקום

וגילו שהאותות אכן משודרים מאיסוזו טרופר, אבל קצת שונה מזה שנגנב. הוא היה צבוע בצבע אחר, ונשא מספר רישוי שונה מזה של הרכב הגנוב - תאמינו או לא, מספר רישוי של רכב צה"לי השייך לפיקוד מרכז.

 

בדיקת השוטרים במקום העלתה כי הרכב ה"מחודש" נמצא בבית של תושב מקומי, בו פועל גם מוסך. הסבריו של "בעל הרכב" החדש כאילו רכש אותו מבלי לדעת את מקורו, לא שכנעו אותם. ואכן, במוסך התגלו חמש מכוניות נוספות בשלבי זיוף שונים. בהן טויוטה היילקס (שנגנבה מאזור ים המלח) שתי מכוניות שברולט אופטרה ופורד טרנזיט אחד.

 

השוטרים, כך מסתבר, "עלו" על בית מלאכה לזיוף מכוניות, שהתמחה בהלבשת זהויות חדשות לכלי רכב גנובים. בעלי המקום, ומי שהציג עצמו כבעלים של רכב הטרופר, נלקחו אחר כבוד למעצר והמכוניות הוחרמו. "מפעל הזיופים" נסגר בנתיים, והלקוחות המאוכזבים שציפו לקבל את כלי הרכב ש"הזמינו", יאלצו למצוא לעצמם מכוניות אחרות, אולי אף חוקיות יותר מכלי הרכב הגנובים.

 

איך זה קרה?

 

אנשי חברת האיתור סיפרו כי מייד לאחר שהטרופר נגנב ואותות השידור הצביעו כי הוא נמצא בכפר דורה, ניסו לקבל אישור כניסה לכפר, אך שלטונות הבטחון לא איפשרו זאת. בינתיים שבקו האותות, כנראה בגלל שמצבר הרכב נותק וסוללת הגיבוי של מערכת האיתות התרוקנה. לאחר שהועבר למפעל הזיופים בירושלים וקיבל זהות חדשה, חובר שוב המצבר והמערכת החלה מיד לשדר איתותים מחודשים.

 

ויש גם חלק פיקנטי לסיפור: מפעל הזיופים פעל באין מפריע כנראה זמן רב, ממש מתחת לאפו של מחסום קלנדיה. לנוחות הגנבים הועמד ה"מפעל" כ-300 מטר צפונית לו, בחצר בית פרטי. שלא יאלצו לנהוג זמן ממושך מדי, אחרי סילוקו מהארץ...

 

בני ברק, ידיעות אחרונות 15/07/2005

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד