תקלה יוקרתית

תקלה יוקרתית

 

לקוח שרכש אודי A6 והתלונן בין השאר שההגה "מושך" ימינה, נענה ש"ככה בונים כבישים בארץ". צ'מפיון מוטורס: כל הליקויים תוקנו
בני ברק

 

הציפיות ושיברן: בדצמבר 2004 רכשו גלית ויצחק סוקוברוניק אודי A6 יוקרתית, מדגם הטורבו-דיזל 3.0 ליטר, עם 225 כ"ס. הם שילמו עבורה מעל 426 אלף שקל.

 

כבר בדרך הביתה מסניף חיפה של צ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי, חש סוקוברוניק שמשהו אינו כשורה. ה-A6 רעדה ומשכה חזק ימינה. מערכת האיתוראן לא פעלה כראוי, ונשמע גם רעש בנסיעה לאחור. לאחר 4 ימים, כשהתייצב במוסך, אישר לדבריו הבוחן שהרכב אכן לא בסדר, אבל סירב לפרט. הרעידות יוחסו לבעיה בצמיגים והוחלפו, תוך שריטת החישוקים. במוסך הבטיחו להחליפם.


 

אבל הרעידות נמשכו והאודי בילתה שבוע במוסך, כאשר סוקוברוניק זוכה בינתיים לרכב חילופי. לאחר התיקון הפסיק מחשב הדרך לפעול. לדבריו, בעיות
הרעידה והמשיכה ימינה נותרו בעינן.

 

באפריל 2005 שב הרכב למוסך ולאחר יומיים נמסר שוב לבעליו עם אישור בכתב שכל הליקויים תוקנו. סוקוברוניק התקשה להרגיש בהבדל. הוא הציע שמומחה חיצוני יבדוק את הרכב ואם יקבע שיש בו ליקויים תחליף אותו צ'מפיון לחדש. החברה סירבה, ובוחן מטעמה שנשלח לבחון את המכונית הודיע ללקוח המופתע: "אין בעיה ברכב, אלה הכבישים בישראל שנסללו עם נטייה ימינה". הבוחן קבע גם שיש להחליף את תיבת ההגה.

 

בינתיים נוספו עוד כמה בעיות: חריקות מהבלמים והקפיצים, חריקות בעת בלימה בנסיעה לאחור, ורעשים מבלם היד. החלפת תיבת ההגה וכיוון פרונט לא פתרו לדברי סוקוברוניק את הבעיה. הבוחן דווקא סבר אחרת.

 

לאחר שצ'מפיון דחתה שוב את ההצעה למנות בודק חיצוני, פנו בני הזוג לטכניון ולמוסך "תלתן" כדי שיבחנו את הרכב. הממצאים הדהימו אפילו את בעלי הרכב המיוסרים: סדני הרכב אינם תקינים, קורת השילדה השמאלית מעוותת ב-19 מ"מ בציר הרוחב, קיים הפרש של 15 מ"מ במרחקי הסרנים (צד שמאל קצר מצד ימין), יעילות בולמי הזעזועים היא ברמה של 55% בלבד וזוויות ההיגוי לקויות.

 

"איננו ממליצים לאשר לשימוש את הרכב הנדון בגלל כשירותו הבטיחותית", קבעו מומחי הטכניון לאור הבדיקה. במוסך תלתן הסכימו. מכאן הדרך לבית המשפט הייתה קצרה ובני הזוג הגישו בימים האחרונים תביעה נגד צ'מפיון על סך 573 אלף שקל. צ'מפיון ביקשה שמומחה מטעמה יבדוק שוב את הרכב, אך סוקוברוניק התנה זאת בצירוף נציג מטעמו, בהגבלתה ליום אחד ובתנאי שאם יתגלה עיוות בשילדה תשלם לו צ'מפיון את מלוא סכום התביעה. צ'מפיון סירבה לתנאים.

 

בתגובה לפנייתנו אמרו בצ'מפיון: "בהיסטוריה של הרכב לא מופיע כל תיקון שבוצע בו טרם מסירתו ללקוח. החלפת הצמיגים ומסרק ההגה פתרו את הבעיות, אבל ללא בדיקה נוספת לא נוכל להגיב לטענות הלקוח לגבי מצב השילדה". בית משפט השלום בחיפה יקבע מי צודק.

 

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד