משמרת שנייה
משמרת שנייה
הרכב שלכם מעלה עשן? זה הזמן לתקן אותו. ניידת זיהום האוויר של מלר"ז מרחיבה את פעילותה
על פעילות הניידת
מה מודדים?
איגוד ערים דן לאיכות הסביבה וביוב, המשרד לאיכות הסביבה ומלר"ז ( המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אויר בישראל) מרחיבים את אכיפת החוק כנגד רכבים מזהמים. יפעילו ניידת למדידת זיהום אויר גם בלילה

מהיום תופעל הניידת בשתי מישמרות.  ניידת זו החלה לפעול באוגוסט 2002  במשמרת ראשונה, בין השעות 07:30 – 15:30. על מנת לנצל את ציוד המדידה והניטור של זיהום האוויר המותקן בניידת (שעלותו כ-  500,000 ₪) בצורה המקסימאלית, הוסכם בין מלר"ז, איגוד ערים דן והמשרד לאיכות הסביבה להפעיל ניידת זו במשמרת שנייה בין השעות 15:30 – 23:00.

לדברי איתי פנקס, יו"ר איגוד ערים דן לאיכות הסביבה ולביוב: "השקעת האיגוד בפעילות הניידת הינה חלק ממאבקינו הבלתי מתפשר בזיהום הים והסביבה. אני מאמין שהכפלת שעות הפעילות תיצור את האפקט ההסברתי המתבקש ותפחית את זיהום האוויר לרווחת תושבי גוש דן. על הנהגים המזהמים להבין כי הציבור לא מוכן עוד להשלים עם זיהום האוויר והאיגוד אינו חוסך משאבים כדי לצמצם אותו".

גילי אופק , מרכז פעילות מלר"ז מסביר כי הפעלת המשמרת השנייה תאפשר להכפיל את כמות הרכבים הנבדקים מ6,000 ל-12,000 בשנה. "הדבר יאפשר הן הגברת המודעות הציבורית לנושא הזיהום מרכבים והן שיפור המצב בשטח למעשה, וזאת לאו העובדה שמעל ל-90 אחוז מהנבדקים שרכבם נמצא מזהם מתקנים את הליקויים".

חיליק רוזנבלום יו"ר מלר"ז, ויזם הפרויקט מקווה שהפעילות תורחב בעתיד והניידת תעבוד בשלוש משמרות, סביב השעון. "עמותת מלר"ז הגתה את רעיון הפעלת הניידת לאכיפה על אם הדרך במשך 24 שעות מזה זמן רב. בשלב זה אנו שמחים כי שוכנעו כל הגופים להפעיל את הניידת בשתי משמרות תוך צמצום הוצאות הציבור עקב  שימוש באותה ניידת לביצוע מספר כפול של בדיקות.  מלר"ז הציעה בעבר לשרים לאיכות הסביבה להפעיל שלוש ניידות במשמרות של 24 שעות בגוש דן, בחיפה והצפון, בירושלים והמרכז. ניידות אלו תוכלנה לבדוק את רוב צי הרכב במדינה שעלול לזהם".

גם ראש עיריית חולון, מוטי ששון הביע סיפוק ואמר: "זוהי עוד פעולה חשובה במגוון הפעילות הנעשות בעיר לשמירה על איכות הסביבה בחולון לרווחתם של התושבים והמבקרים".
על פעילות הניידת
"הניידת מתמקדת בעצירת רכבי דיזל, משאיות, אוטובוסים ומוניות שהם התורמים העיקריים לזיהום האוויר המסוכן לבריאות", מסביר אפק, "לרכב שפולט רמות זיהום מעל המותר נרשם דו"ח, כאשר גובה הקנסו נע בין 250 ₪ לעבירה ראשונה ברכב בנזין ועד 2,000 ₪ לעבירה חוזרת ברכב תאגיד הממונע בדיזל".

נתוני המלר"ז מראים כי  17% מכלי הרכב שנבדקים בגוש דן פולטים עשן במידה החורגת מהנורמה. אפק מדגיש כי המטרה אינה הטלת קנס אלא שיפור פליטת העשן מהרכב ולכן נהג שרכבו נמצא מזהם מקבל הזדמנות שנייה: הוא מוזמן לתקן את רכבו ולבצע בדיקה נוספת ללא תשלום. בעלי רכב בנזין המתקנים  את הליקוי תוך שבוע ימים מביצוע הבדיקה אינם נקנסים.
מה מודדים?
 ברכבי בנזין  הניידת מודדת את רמת פליטת גז ה -co (פחמן חד-חמצני) . חשיפה לריכוזים נמוכים של גז זה גורמת לסחרחורות, בחילות וכאבי ראש, ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בערנות וביכולות הפיזיות.  חשיפות לריכוזים גבוהים, העשויות להתרחש באזורים סגורים, עלולות לגרום להרעלה חריפה שתוצאותיה הן אובדן הכרה ואף מוות כתוצאה מחנק.

ברכבי דיזל  נבדקת צפיפות העשן הנפלט ומידת העכירות. ההשפעות הרחבות של חומר חלקיקי על בריאות הציבור באות לידי ביטוי בשיעול וגירוי של קנה הנשימה ושל העיניים. באזורים בעלי ריכוזים גבוהים של חלקיקים הסיכוי למוות מוקדם גבוה פי 26% מאשר באזורים בעלי ריכוזי חלקיקים נמוכים.

NRG מעריב
29/8/2005 11:43
הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד