ביטוח החובה לרכב יוזל באוקטובר ב-10%
ביטוח החובה לרכב יוזל באוקטובר ב-10%
לשירותכם - אתר האינטרנט שבו אפשר להשוות את התעריפים
 
 

 

תעריפי ביטוח החובה לרכב יוזלו ב-1 באוקטובר בשיעור ממוצע של 10% – כך הודיע היום המפקח החדש על הביטוח, ידין ענתבי. ההוזלה תכנס לתוקף, לאחר שהמפקח בדק ואישר את לוחות התעריפים החדשים של החברות, שהוצגו בפניו.

זוהי הוזלה נוספת בשורת ההוזלות בתעריפי ביטוח החובה, שנכנסו לתוקף בשנתים האחרונות, מאז הופרט הביטוח ועבר מחברת אבנר לחברות הביטוח הפרטיות. האוצר אומר, כי ההוזלה המצטברת בשנתיים האחרונות מגיעה לכ-40%, והדבר חוסך לבעלי הרכב מאות שקלים בשנה. לדברי האוצר, ההוזלה נובעת מכיון שהפרטה הביאה לתחרות בין חברות הביטוח.

כתב Nfc מציין, כי למרות ההוזלה הניכרת, מדווחות כמעט כל חברות הביטוח על רווחים סבירים בביטוח רווח. החברות דיווחו, לדוגמא, על רווחים של מיליוני שקלים למחצית הראשונה של 2005.

המפקח ענתבי אמר היום: "אחת הסיבות להוזלה היא, שהחברות קובעות את התעריף על-פי מאפייני הרכב והנהג. ההבדלים גדולים – הפרמיה הזולה ביותר תהיה 1,159 שקלים לשנה, והפרמיה היקרה ביותר תהיה 2,153 שקלים לשנה. על ציבור המבוטחים להיות ער לפערים אלו, להשוות תעריפים של חברות, וכך לחסוך סכומים ניכרים. על המבוטח לשקול גם את ניסיונו בעבר עם חברת הביטוח, את מדיניות ניהול התביעות שלה ואת איכות השירות".

ניתן לעיין בכל התעריפים של החברות, לגבי כל סוגי הרכב, באתר האינטרנט:

CAR.mof.gov.il
 
 

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד