שלמה שמלצר מתחיל להציע עסקות ליסינג ללקוחות פרטיים
שלמה שמלצר מתחיל להציע עסקות ליסינג ללקוחות פרטיים
11:23 | 09.10.2005  אסף בר-שי

מהפכה בעולם הרכב הישראלי. קבוצת שלמה, שכוללת את חברת הליסינג הגדולה בישראל, תתחיל בקרוב להציע עסקות ליסינג ללקוחות פרטיים. הקבוצה, בבעלותו של איש העסקים שלמה שמלצר, חוברת בימים אלה לקבוצת כרטיסי האשראי CAL וביחד יקימו חברה משותפת שתעסוק במתן עסקות ליסינג ללקוחות פרטיים.

העסקות יתבצעו בסניפי חברת הליסינג ניו קופל SIXT, שתעניק את המכוניות. האשראי והסליקה יתבצעו באמצעות חברת האשראי. מנכ"ל החברה המשותפת הוא ערן גולן.

בחברה המשותפת מדברים על אופי העסקה שתופנה ללקוחות הפרטיים - כאשר מדובר במכונית משפחתית מקובלת, ישלם הלקוח מקדמה בשווי כ-30% מערך המכונית, בין 30 ל-50 אלף שקל. במשך 30 החודשים הבאים, ישלם הלקוח סכום חודשי קבוע שישתנה לפי גובה המקדמה, בין 400 ל-1,200 שקל.

בסוף התקופה יוכל הלקוח לבחור בין שלוש אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לשלם כמחצית מערך המכונית החדשה ולהישאר עם מכוניתו. האפשרות השנייה היא להחזיר את המכונית כמקדמה, ובתמורה לקבל מכונית חדשה ולהמשיך לשלם את הסכום החודשי. האפשרות השלישית - למכור את המכונית בחזרה לחברה ולהתמקח על תמורתה. החברה המשותפת מייעדת את עסקות הליסינג ללקוחות שתכננו לקנות מכונית חדשה, או משומשת משנתונים חדשים יחסית.

כניסתו של שמלצר לעולם הרכב גורמת לחשש בקרב יבואני המכוניות החדשות. עם עסקות הליסינג ללקוחות מוסדיים הצליחה ניו קופל SIXT והגורמים הגדולים האחרים לאחוז ביותר ממחצית המכירות של מכוניות חדשות בישראל, תוך גריפת נתח גדול מהרווחיות של יבואני המכוניות החדשות. כעת, עם כניסתן של חברות הליסינג לתחום הלקוחות הפרטיים, חוששים אצל יבואני הרכב כי הרווחיות שלהם תלך ותפחת עוד יותר.

החברות הרץ ואלבר כבר נכנסו לתחום הזה בעבר, והן מציעות ללקוחות פרטיים עסקות ליסינג. החידוש כעת הוא בכניסתו של גוף בסדר גודל של קבוצת שלמה לתחום הזה, שדוחפת את מחירי העסקות כלפי מטה, ועשוי להביא במפנה בדעת הקהל של הלקוחות הפרטיים לרכישת מכונית באמצעות חברת ליסינג.


הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד