מה קורה באיגוד המוסכים?
בני ברק

איגוד המוסכים בצרות? משרד התמ"ת שלל לאחרונה מהמכללה הטכנולוגית של איגוד המוסכים, את הסמכות להעניק לבוגרי קורסים מקצועיים תעודות הסמכה, בגלל מה שהוגדר כ"בעיות מינהליות?."? מאחורי ההחלטה מסתתרת פרשה תמוהה של מתן תעודות הסמכה למשתתפי קורסים, מבלי שהופיעו ללימודים כנדרש. חמור מכל, בין מקבלי התעודות האלה - דני וולמן, יו"ר איגוד המוסכים.

 

הפרשה התגלתה בעקבות תלונה שהעביר למשרד התחבורה יוסף נעים, חבר הנהלת האיגוד המשמש גם כיו"ר ענף הצמיגים. בעקבות בדיקה העלה הממונה המחוזי על הקורסים בתמ"ת, דוד בונלי, כי ברשימת התלמידים הזכאים לקבלת תעודת הסמכה במכללה (בקורס מיזוג אוויר) נכללו חמישה תלמידים שלא נכחו ב?80%-? מהשיעורים. בין אלה גם וולמן.

 

במכתב ששלח בונלי למנכ"ל איגוד המוסכים, חיים מלאך, מצוין כי עוד במאי 2006 נשלח מכתב לאיגוד, בו צוינו שלושה שמות מתוך אותם חמישה תלמידים שהוגשו כמועמדים לקבלת התעודות בניגוד לנהלים, בשל היעדרויות רבות; למרות זאת, הם נכללו ברשימת הזכאים. "משרדנו רואה בחומרה רבה הגשת דו"חות מוטעים לצורך הוצאת תעודות לתלמידים?,"? כך במכתב החריף.

 

ומה תשובת האיגוד? לדברי מלאך, מדובר ב"טעות בתום לב". מקור הטעות, לדברי מלאך, היא חילופי אישים בתפקיד מרכז הקורס האחראי על דיווח נוכחות. מלאך הודה כי שלושה מהתלמידים שהוגשו לבחינות, אכן מחזיקים בתעודות הסמכה לאחר שעברו את בחינות ההסמכה של משרד התחבורה, ותלמיד נוסף מחזיק בתעודת בוגר אבל לא קיבל עדיין את תעודת ההסמכה. לגבי וולמן אמר כי הוא "לא פתח בהליכי ההסמכה במשרד התחבורה, והתעודה שניתנה לו על-ידי התמ"ת הוחזרה על-ידיו עוד בעבר".?

 

דובר איגוד המוסכים, דורון אובזנק, אמר בשמו של וולמן כי "מר וולמן השתתף בקורס רק למטרת העשרת ידע אישי, והראיה היא שבתום הקורס לא הגיש בקשה למשרד התחבורה כדי לגשת לבחינה המקצועית לשם קבלת ההסמכה. ברגע שנודעה סוגיית הנוכחות בקורס, החליט להחזיר מיוזמתו את תעודת הסיום של הבחינה העיונית, אותה עבר בהצלחה?."?

 

שרה חורש, מנהלת אגף ההכשרה ופיתוח כוח אדם בתמ"ת, אמרה ל"ידיעות אחרונות" כי היום תיערך פגישה עם ראשי איגוד המוסכים והמכללה כדי ללבן את הבעיות שהתגלו. לדבריה, אם המכללה תעמוד בתנאים הנדרשים תוחזר לה ההכרה. במשרד אומרים כי הסיבה הרשמית לשלילת ההכרה מהמכללה היא ש"המכללה הגישה שם של מנהל אחד שיפעל בו זמנית בתל-אביב ובחיפה?."?

 

אגב, יוסף נעים, שהתלונן על הפרשה, טוען כי עכשיו מנסים להדיחו מהנהלת איגוד המוסכים ומהחברות בו.

 

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד