החיים הטובים של זייפני החלפים לרכב


מאת תומר הדר ושחר הזלקורן

זה קרה לפני כחודשיים. תושב המרכז התייצב עם הטויוטה שלו לטיפול שגרתי במוסך מורשה מטעם היבואן בעיר מגוריו. הטיפול הסתיים, האיש שילם את החשבון וחזר שמח וטוב לב לשגרת חייו. אבל כעבור כמה ימים הוא הבחין בשלולית שמן הנקווית בחנייה. כשבדק את כמות השמן במנוע, גילה להפתעתו שבמכל נותרה כמות קטנה בלבד.

בעל המכונית חזר כועס במקצת אל אותו מוסך מורשה של טויוטה ושם אובחנה נזילה ממסנן השמן. התברר שגומיית האטימה ומנגנון ההברגה היו פגומים. המוסך החליף את המסנן הפגום במסנן חדש והמסנן שפורק מן המכונית נשלח לבדיקה אצל יבואן טויוטה, יוניון מוטורס.

כבר במבט ראשון קבעו אנשי יוניון - לפי איכות הדפוס הנמוכה של האותיות - כי מדובר במסנן מזויף. מסנן שכתוב עליו טויוטה, אבל הוא בכלל חיקוי זול ועלוב, שמכיל נייר דק ולא חומר סינון איכותי. הממצאים האלה היו מפתיעים ולא נעימים במיוחד: מוסך מורשה מטעם היבואן משתמש במסנן מזויף.

מהו חלק מזויף?

חלק מזויף נראה כמו החלק המקורי - הנושא את שם יצרנית הרכב או את שם יצרנית החלפים המקוריים (Equipment Manufacturer Original) - אך נחות ממנו ועלול לגרום נזק רב.

מחירו של חלק מזויף נמוך משמעותית מהחלק המקורי, אך הלקוח הסופי אינו נהנה מהנחה זו. עבורו מחירו של חלק החילוף המזויף זהה למחירו של המקורי. מי מרוויח? יבואני החלפים המזויפים, בעלי חנויות המפיצים אותם ובעלי מוסכים שבוחרים להתקין אותם ביודעין.

"כ-10% מחלקי החילוף לרכב שנמכרים בישראל מזויפים", מעריך איציק גולדמן, מנכ"ל חברת לדיקו, יבואנית חלפים מקוריים ואביזרים מתוצרת בוש. "אולם, אני חושש שבשטחי הרשות הפלשתינית האחוזים גבוהים בהרבה - ויש זליגה לישראל".

על פי הערכות, כ-9% מהחלפים הנמכרים מדי שנה בעולם הם מזויפים, בערך כולל של כ-400 מיליארד יורו בשנה.

מכירת זיוף של חלק חילוף מקורי מבטיחה רווח קל ומהיר: היבואן המקומי משווק במחיר מלא, או כמעט מלא, את החלק המזויף, שעלויות ייצורו ורכישתו נמוכות משמעותית מאלו של חלק מקורי. "בעבר המדינות שבלטו בזיופים הן טורקיה, טייוואן ותאילנד. אולם, בתקופה האחרונה סין מובילה את תעשיית החלפים המזויפים", אומר אריה טרנר, מנהל מחלקת רכב בחברת לדיקו. "לפני שנה טסנו למזרח הרחוק במסגרת נסיעה עסקית. הגענו למפעל חלקי חילוף והבענו התעניינות בסחורה. בעל המפעל שאל אותנו: 'סמל של איזו חברה תרצו שנטביע על המסננים?'", מספר בעל מוסך מורשה, שמכיר את תופעת הזיופים מקרוב.

החלפים המזויפים מגיעים לישראל לרוב בייבוא סדיר. טרנר: "רוב החלפים המזויפים מיובאים על ידי יבואנים שמביאים גם חלפים מקוריים. הם משתמשים באישור שקיבלו ממשרד התחבורה ליבוא החלקים המקוריים כדי להביא גם את המזויפים. כמובן שהם עצמם יודעים בדיוק שמדובר בסחורה מזויפת".

על פי רוב, החלפים המזויפים משווקים כמקוריים - באריזות הדומות לאריזות המוצרים המקוריים. "האיכות החיצונית, הנראית לעין, של המוצרים המזויפים עולה - וזה מקשה על תפיסתם", אומר טרנר.

"מדובר בנגע", אומר יקי אנוך, יו"ר איגוד יבואני הרכב. "כל הזמן אנחנו נתקלים בחלקי חילוף מזויפים. האזרח הפשוט לא יכול לעשות דבר - הוא לא יכול לדעת מתי מרמים אותו".

אנוך אומר שרק בעלי המוסכים יודעים מתי מדובר בחלק מזויף. הקביעה הזאת נכונה במקרה שלבעל המוסך מוצעת סחורה שנראית מקורית במחיר נמוך בצורה חשודה. אלא שחלק ממשווקי החלקים המזויפים מצליחים להטעות אפילו את המוסכים. "רוב הזיופים מטעים גם את המוסכים", מעריך דוד לוי, מנהל המכירות במחלקת הרכב בחברת לדיקו. "אנחנו נתקלים בתופעות של מוסכים שלא יודעים שהם מתקינים חלפים מזויפים".

לדברי לוי, עליית רמת האיכות החיצונית של החלפים מזויפים אינה מסבירה לבדה את התופעה: "אחת הסיבות לשימוש בחלפים מזויפים בחלק מהמוסכים היא רמת ההכשרה הנמוכה של המכונאים, שאינם מבדילים בין חלקים מקוריים למזויפים".

מעלה את צריכת הדלק וזיהום האוויר

חלפים מזויפים עלולים לגרום נזקים רבים: על יצרניהם לא חלים תקני האיכות והבדיקות המחמירות החלים על יצרניות הרכב ועל יצרני חלפים מקוריים.

טרנר: "זיוף של מד זרימת אוויר, שמותקן במנוע דיזל ואחראי על הפעלת מגדש הטורבו, עלול לגרום לנזק למנוע, להעלות את צריכת הדלק, להגדיל את זיהום האוויר ולפגוע בחלקים אחרים ברכב, כמו הממיר הקטליטי".

נזקים חמורים מכך יכולים לגרום זיופים של חלפים במערכות הבטיחות. "עם מערכות בלימה מזויפות לא חוזרים לתיקון במוסך", אומר טרנר. "במקרה הטוב זה נגמר אצל הפחח, ובמקרה הרע - בבית חולים".

מתברר שלא ניתן לעשות הרבה נגד היבואנים של חלקי החילוף המזויפים. בכיר בענף הרכב: "מעולם לא נפתח תיק פלילי ליבואן של חלקים מזויפים. הם מקבלים קנס ובמשלוח הבא מכסים את העלות שלו".

ביולי 2003 התקבלה בטויוטה תלונה על מכירת מסנני אוויר ושמן מזויפים בחנות במרכז תל אביב, שנרכשו מיבואן מקומי. החנות והיבואן נתבעו על ידי טויוטה וחויבו לשלם קנס כספי, ואולם לא נפתח תיק פלילי נגד בעלי העסק.

האם ישנה פרצה המאפשרת את יבוא החלפים המזויפים? לדעת גולדמן, אין מאמץ מרוכז מצד המדינה להילחם בתופעה: "המאבק בזיופים לא מובנה, לא ממוסד. אנחנו לא מרגישים שיש תהליכים למניעת הייבוא של חלפים מזויפים. צריך להתייחס אל התופעה כאל בעיה בעלת השלכות חמורות ולהבין שהפתרון קל ליישום: יש את הטכנולוגיה, יש את המידע".

טרנר אומר כי ההצלחות בתפיסת משלוחים של חלפים מזויפים הן פרי יוזמות והצלחות מקומיות. "לפני שנתיים הגיע משלוח של בוש לנמל אשדוד. פקיד עירני בדק את התעודות וראה שהמשלוח הגיע מסינגפור. זה נראה לו מוזר, כי החלפים של בוש מיוצרים באירופה. בבדיקה שלנו התברר שמדובר בחלפים מזויפים", אומר טרנר.

מרשות המסים נמסר בתגובה: "המכס מודע ומטפל בסוגיית החלפים המזויפים. באחרונה נפגשנו עם נציגי יבואנים על מנת לקבל מידע מפורט שיקל על זיהוי החלפים המזויפים. כמו כן התקיימה הדרכה לבודקי המכס בעניין".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "יבואן חלקי חילוף אשר בידו רישיון סחר מטעם משרד התחבורה, המבקש לייבא חלקי חילוף מקוריים נדרש למלא טופס בקשה. על גבי הטופס יש לרשום, בין היתר, את פרטי יצרן החלפים ושמות החלפים אותם הוא מבקש לייבא (כולל פרטי המכס בארץ). כמו כן עליו להצהיר כי החלפים הם מקוריים (באריזה המקורית) של יצרן הרכב. לאחר בדיקת הבקשה הוא יקבל רישיון יבוא המותנה בכך שהחלפים חייבים להיות מקוריים וארוזים באריזה מקורית של יצרן הרכב. בתהליך השחרור, החלפים עוברים בדיקות מדגמיות של המכס ושל מפקחי משרד התחבורה בדבר התאמתם לתנאי אישור היבוא".

להעלות את המודעות

מרבית הלקוחות כלל אינם מודעים לנושא החלפים המזויפים. גולדמן: "נגד תקליטורים מזויפים של מוסיקה, שהנזק היחיד שלהם הוא כלכלי, יש קמפיינים שמסבירים למה אסור לקנות אותם. אבל נגד תופעת החלפים המזויפים, שמשפיעים על איכות החיים ועל החיים עצמם, אין כל פעילות הסברה".

לוי מציע דרכים לבדוק את מקוריות החלפים המותקנים בעת תיקון במוסך: "מומלץ לבצע טיפולים ותיקונים רק במוסכים מורשים מקצועיים, שאמינותם מוכחת: ככל שהרמה של המוסך גבוהה יותר, הסיכוי שישתמש בחלפים מזויפים נמוך יותר. יש לבקש דו"ח טיפול ממוחשב ולבדוק כי ליד כל חלק שהוחלף מופיע מספר קטלוגי. יש לוודא כי יש אחריות על התיקון". כמו כן מומלץ לבקש לראות את אריזת החלקים החדשים שהותקנו במכונית בעת הטיפול.

לגבי המאבק ביבוא החלפים המזויפים, גולדמן מסכם: "יש מודעות לבעיה במשרד התחבורה - פשוט צריך לרתום את כל הגורמים הנוספים: משרד התמ"ס, משטרה, מכס. צריך להקפיץ את מדינת ישראל מהמקום שבו היא נמצאת כיום - בין העולם השלישי למערב אירופה".

THE MARKER ONLINE 26.9.2006 תומר הדר

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד