מעבירים אתכם טסט

מעבירים אתכם טסט

מי מכם לא חווה את מסע התלאות שנקרא רישוי שנתי - "טסט" בשפה מוכרת יותר? לכל אלה שסבלו בעבר, ולכל האחרים שיסבלו בעתיד, מסע מצולם אל האירוע הכי מכונן בחייו של בעל רכב

מישל דור
פורסם:  27.08.06, 13:57

למה מבקשים מכם לסובב את ההגה במהירות בזמן בדיקות הרישוי השנתי? איך אפשר לעבור את בדיקת זיהום האוויר המחמירה ביתר קלות? איזה סוג בדיקות עושים לכלי רכב דו-גלגלי, והאם יעזור לכם לבקש מהבוחן ש"יעשה טובה" ויעלים עין. פעם ב-12 חודשים, חייב כל בעל רכב - למעט אלה הנדרשים לעשות זאת לעיתים קרובות יותר או בעלי רכב חדש - לגשת אל מכון רישוי, ולעבור את התחנות המוכרות לכם כל-כך. בדיקה חיצונית שנערכת בזמן שאתם עדיין יושבים ברכב, ובעקבותיה אתם עשויים לגלות כי לוחית הרישוי שלכם אינה צהובה מספיק...

 

טסט (צילום: שי רוזנצוויג)

וידאו: מישל דור 

 

ואז מגיע שלב ההתחברות למכשיר בדיקת גזי הפליטה, בעקבותיו יקבע אם הרכב שלכם מזהם יתר על המידה או שהוא תקין ועומד בדרישות המחמירות ביותר כיום. ואיך אפשר בלי בדיקת הבלמים המרתיעה, בדיקת האורות, העליה על הגשר תוך שימת לב שלא ליפול וכמובן - סיבוב ההגה ימינה ושמאלה במהירות.

 

אם אתם בעלי רכב דו-גלגלי, העסק מהיר יותר ומורכב פחות. למען האמת, בדיקת הרישוי לקטנועים ואופנועים אינה עומדת בסטנדרטים הנדרשים כיום, בעיקר לאור רמת מורכבות כלי הרכב האלה. בעיקר מערכות בלימה ומתלים. בסרט שהכנו, מתבטא בנושא אחד מאנשי המכון, ומודה כי הרישוי השנתי לכלים דו גלגליים חייב לעבור שדרוג.

 

בעצם, הביטו בסרט הוידאו. מישל דור ביקר במכון רישוי נבחר, וחזר עם המון תובנות. צפו בו, אולי זה יעזור לכם בפעם הבאה לעבור את האירוע מהר יותר, ואולי אפילו לחסוך את כאב הראש.

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד