פרשת קומפיוטסט: 40 חודשים "בפנים" (11.10.04)

פרשת קומפיוטסט: 40 חודשים "בפנים"

 

סוחרי הרכב יישבו 40 חודשים בכלא, בעל מכון הבדיקה "רק" חצי שנה. השופט דודו רוזן: "הנאשמים הטעו ושיקרו במצח נחושה לאזרחים תמימים"
רועי צוקרמן, הלל פוסק

 

בית המשפט החליט להחמיר עם סוחרי הרכב ובעל מכון הבדיקה קומפיוטסט-יפו לאחר שהורשעו ברמאות אזרחים שהגיעו למכון הבדיקה במטרה לבחון את ערך רכבם לפני קנייה. 50 חודשי מאסר, מהם 40 חודשים בפועל. זה עונשם של שני סוחרי הרכב אילן ועובדיה דואק המעורבים בפרשה. 16 חודשי מעצר, מהם שישה בפועל, יירצה בעל מכון הבדיקה, יתר חדד, שחויב גם לשלם קנס של 75,000 שקל.

 

 

כך זה התחיל
מדינת ישראל נגד "קומפיוטסט" / הלל פוסק
בכתב אישום ראשון מסוגו, מאשימה המדינה את מכון הבדיקה "קומפיוטסט" ביפו וצמד סוחרים עמם עשה יד אחת, בקשירת קשר להונאת מוכרי וקוני רכב. ראו הוזהרתם
לכתבה המלאה

קנס בגובה דומה הוטל גם על מכון הבדיקה. אביהם של סוחרי הרכב ירצה שישה חודשים, מתוך 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו. כך מסר ל-ynet עו"ד נעם עוזיאל, בא כוח התביעה ופרקליט בכיר בפרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

"רימו אזרחים על-ידי שקרים וזיופים"

 

בית משפט השלום גזר היום את דינם של המעורבים בפרשת קומפיוטסט-יפו, בה הואשמו בעל מכון הבדיקה קומפיוטסט-יפו ושני סוחרי רכב, כי עשו יד אחת במטרה לרמות אזרחים שהגיעו כדי לבדוק את רכבם לפני קנייה. במסגרת המשפט שנערך לפני מספר חודשים הורשעו הסוחרים בעבירות זיוף מדי-קילומטרים ועבירות מרמה כלפי קוני רכב, ואילו מנהל המכון הורשע בעבירות של מרמה וקבלת דבר במרמה.

 

 

בפסק הדין מתח השופט ביקורת חריפה על התנהלותם של הנאשמים. "אילן ועובדיה דואק זייפו מדי אוץ של כלי רכב אותם מכרו לאזרחים תמימים, השתמשו במומחים כדי לשנות את מצב הרכב ולהטעות, ושיקרו במצח נחושה. בחלק מהמקרים השתמשו במכון הבדיקה שהציע שירותים 'נאמנים' לטובתם".

 

על מנהל מכון הבדיקה, יתר חדד, אמר השופט כי "לא רק שלא שימש דמות צדדית בפרשה, אלא היה מעורב באופן ברור בה. התנהגותו הפלילית מחמירה נוכח תפקידו. הנאשם בעצמו הודה בעדותו כי מכון הבדיקה צריך לשדר אמינות ואובייקטיביות". עוד הוסיף השופט כי מכון הבדיקה לא יכול לקחת צד בעסקאות קנייה ומכירה, ונועד "כדי לשרת אזרחים המעוניינים לרכוש או למכור רכב ללא חשש שכספם הונח על קרן הצבי".

 

 

כך זה המשיך
בית המשפט: קומפיוטסט רימו / ynet
מנהל מכון הבדיקה הורשע היום בקבלת דבר במרמה, כך קבע היום בית משפט השלום. סוחרי הרכב אילן ועובדיה דואק הורשעו בזיוף
לכתבה המלאה

השופט סיים ואמר כי "הנאשם ניצל את שמו הטוב ומוניטין המכון כדי לחרוש רעות ולפעול לטובת הסוחרים שנטלו בשקר כספי הבאים עמם במגע... הנאשם ביצע העבירות בתוך מכון הבדיקה כשהוא מסתתר מאחורי תפקיד ייצוגי".

 

בתגובה לפסק הדין הגיב עורך דינם של הנאשמים, עו"ד רונן אורן, כי בכוונתו לערער. "גזר הדין חמור וחורג מרף הענישה המקובל", אמר.

 

(11.10.04, 11:02)

 

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד